Org.nr 915 157 009 2020 → 2021 År-til-år-analyse

ADTRACTION MARKETING AS: årsregnskap 2021 vs 2020

Økte 22% i driftsinntekter, sterkere resultat, kontantbeholdning mer enn halvert

godkjent 2022-01-27; register 2022-07-05; journalnr 2022 571668

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2021 med 2020 for ADTRACTION MARKETING AS. Driftsinntekter 10.25m NOK → 12.51m NOK (+22.0%). Årsresultat +2.81m NOK → +3.58m NOK. Egenkapital 90.6k NOK → 73.1k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; årsresultatet ble bedre. Press inkluderte: egenkapitalen ble svekket; kontantbeholdningen falt.

Også verdt å følge med på: tynn egenkapitalbuffer; kraftig kontanttrekk; lønnskostnadene økte. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for ADTRACTION MARKETING AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
10.25m NOK 12.51m NOK
+22.0%
Driftsresultat
+3.62m NOK +4.62m NOK
+27.5%
Årsresultat
+2.81m NOK +3.58m NOK
+27.3%
Egenkapital
90.6k NOK 73.1k NOK
-19.2%
Bankinnskudd
1.92m NOK 690.0k NOK
-64.1%
Sum eiendeler
5.22m NOK 6.13m NOK
+17.4%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 10.25m NOK til 12.51m NOK (+22.0% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +3.62m NOK → +4.62m NOK (driftsmargin 35.3% → 36.9%). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +2.81m NOK → +3.58m NOK (resultatmargin 27.5% → 28.6%). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Egenkapitalen ble svekket

    Bokført egenkapital 90.6k NOK → 73.1k NOK (egenkapitalandel 1.7% → 1.2%). Beregnet

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 1.92m NOK → 690.0k NOK (-64.1% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Tynn egenkapitalbuffer

    Egenkapitalandelen er 1.2% av eiendelene — begrenset tapsevne på stand-alone basis. Tolkning

  • ·

    Kraftig kontanttrekk

    Kontantbeholdningen falt mer enn 60% år/år (1.92m NOK → 690.0k NOK). Sjekk om midler gikk til konsernfordringer, investeringer eller drift. Tolkning

  • ·

    Lønnskostnadene økte

    Lønnskostnad 5.56m NOK → 6.68m NOK (54% → 53% av driftsinntekter). Beregnet

  • ·

    Årsverk endret

    Rapporterte årsverk 7.5 → 8. Rapportert faktum