Org.nr 922 949 379 2024 → 2025 År-til-år-analyse

AIM PYRO AS: årsregnskap 2025 vs 2024

Falt 44% i driftsinntekter, sterkere resultat, kontantbeholdning mer enn halvert

godkjent 2026-04-19; register 2026-06-02; journalnr 2026 513206

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2025 med 2024 for AIM PYRO AS. Driftsinntekter 752.9k NOK → 418.5k NOK (-44.4%). Årsresultat +137.9k NOK → +173.6k NOK. Egenkapital 999.0k NOK → 172.6k NOK.

På den positive siden: driftsresultatet ble bedre; årsresultatet ble bedre. Press inkluderte: driftsinntektene falt; egenkapitalen ble svekket; kontantbeholdningen falt.

Også verdt å følge med på: tynn egenkapitalbuffer; bokførte investeringer endret; årsverk endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for AIM PYRO AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
752.9k NOK 418.5k NOK
-44.4%
Driftsresultat
+141.8k NOK +222.9k NOK
+57.2%
Årsresultat
+137.9k NOK +173.6k NOK
+25.9%
Egenkapital
999.0k NOK 172.6k NOK
-82.7%
Bankinnskudd
599.1k NOK 40.9k NOK
-93.2%
Sum eiendeler
32.3k NOK 1.82m NOK
+5532.3%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +141.8k NOK → +222.9k NOK (driftsmargin 18.8% → 53.3%). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +137.9k NOK → +173.6k NOK (resultatmargin 18.3% → 41.5%). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsinntektene falt

    Driftsinntekter gikk fra 752.9k NOK til 418.5k NOK (-44.4% år/år). Beregnet

  • ↓

    Egenkapitalen ble svekket

    Bokført egenkapital 999.0k NOK → 172.6k NOK (egenkapitalandel 3088.2% → 9.5%). Beregnet

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 599.1k NOK → 40.9k NOK (-93.2% år/år). Beregnet

  • ↓

    Likviditetsgrad under 1×

    Likviditetsgrad 24.87× → 0.65× — kortsiktig gjeld overstiger omløpsmidler i de publiserte linjene. Beregnet

  • ↓

    Lønn opp uten tilsvarende inntektsvekst

    Lønnskostnad 21.0k NOK → 3.40m NOK (3% → 812% av driftsinntekter). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Tynn egenkapitalbuffer

    Egenkapitalandelen er 9.5% av eiendelene — begrenset tapsevne på stand-alone basis. Tolkning

  • ·

    Bokførte investeringer endret

    Bokført verdi investeringer / immaterielle 17.7k NOK → 50.0k NOK. Rapportert faktum

  • ·

    Årsverk endret

    Rapporterte årsverk 0.25 → 0.45. Rapportert faktum