Org.nr 920 162 908 2019 → 2020 År-til-år-analyse

AINIQ AS: årsregnskap 2020 vs 2019

Økte 30% i driftsinntekter, sterkere resultat

godkjent 2023-07-06; register 2023-07-10; journalnr 2023 593642

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2020 med 2019 for AINIQ AS. Driftsinntekter 1.76m NOK → 2.29m NOK (+30.1%). Årsresultat +681.0k NOK → +1.08m NOK. Egenkapital 864.1k NOK → 1.50m NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; årsresultatet ble bedre; egenkapitalen ble styrket. Press inkluderte: driftsresultatet ble svakere; kontantbeholdningen falt.

Også verdt å følge med på: lønnskostnadene økte. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for AINIQ AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
1.76m NOK 2.29m NOK
+30.1%
Driftsresultat
+873.2k NOK +388.6k NOK
-55.5%
Årsresultat
+681.0k NOK +1.08m NOK
+59.1%
Egenkapital
864.1k NOK 1.50m NOK
+73.3%
Bankinnskudd
892.8k NOK 773.6k NOK
-13.3%
Sum eiendeler
267.3k NOK 2.06m NOK
+669.3%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 1.76m NOK til 2.29m NOK (+30.1% år/år). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +681.0k NOK → +1.08m NOK (resultatmargin 38.7% → 47.3%). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 864.1k NOK → 1.50m NOK (egenkapitalandel 323.3% → 72.8%). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat +873.2k NOK → +388.6k NOK (driftsmargin 49.6% → 17.0%). Beregnet

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 892.8k NOK → 773.6k NOK (-13.3% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Lønnskostnadene økte

    Lønnskostnad 7 NOK → 844.9k NOK (0% → 37% av driftsinntekter). Beregnet