Org.nr 987 209 704 2017 → 2018 År-til-år-analyse

AJOUR REGNSKAP MANDAL AS: årsregnskap 2018 vs 2017

Økte 15% i driftsinntekter

godkjent 2019-05-10; register 2019-06-27; journalnr 2019 540926

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2018 med 2017 for AJOUR REGNSKAP MANDAL AS. Driftsinntekter 3.85m NOK → 4.41m NOK (+14.6%). Årsresultat +117.6k NOK → +103.7k NOK. Egenkapital 10.78m NOK → 10.82m NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; egenkapitalen ble styrket. Press inkluderte: driftsresultatet ble svakere; årsresultatet ble svakere; kontantbeholdningen falt.

Blandet år — både forbedringer og press.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
3.85m NOK 4.41m NOK
+14.6%
Driftsresultat
+196.1k NOK +170.5k NOK
-13.1%
Årsresultat
+117.6k NOK +103.7k NOK
-11.8%
Egenkapital
10.78m NOK 10.82m NOK
+0.3%
Bankinnskudd
879.2k NOK 753.0k NOK
-14.4%
Sum eiendeler
2.89m NOK 2.65m NOK
-8.3%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 3.85m NOK til 4.41m NOK (+14.6% år/år). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 10.78m NOK → 10.82m NOK (egenkapitalandel 372.6% → 407.5%). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat +196.1k NOK → +170.5k NOK (driftsmargin 5.1% → 3.9%). Beregnet

  • ↓

    Årsresultatet ble svakere

    Årsresultat +117.6k NOK → +103.7k NOK (resultatmargin 3.1% → 2.4%). Beregnet

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 879.2k NOK → 753.0k NOK (-14.4% år/år). Beregnet