Org.nr 987 209 704 2018 → 2019 År-til-år-analyse

AJOUR REGNSKAP MANDAL AS: årsregnskap 2019 vs 2018

Økte 6% i driftsinntekter, sterkere resultat

godkjent 2020-05-29; register 2020-06-22; journalnr 2020 468228

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2019 med 2018 for AJOUR REGNSKAP MANDAL AS. Driftsinntekter 4.41m NOK → 4.66m NOK (+5.7%). Årsresultat +103.7k NOK → +205.2k NOK. Egenkapital 10.82m NOK → 904.9k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; årsresultatet ble bedre. Press inkluderte: egenkapitalen ble svekket; kontantbeholdningen falt.

Blandet år — både forbedringer og press.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
4.41m NOK 4.66m NOK
+5.7%
Driftsresultat
+170.5k NOK +294.3k NOK
+72.7%
Årsresultat
+103.7k NOK +205.2k NOK
+98.0%
Egenkapital
10.82m NOK 904.9k NOK
-91.6%
Bankinnskudd
753.0k NOK 617.9k NOK
-17.9%
Sum eiendeler
2.65m NOK 2.36m NOK
-11.0%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 4.41m NOK til 4.66m NOK (+5.7% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +170.5k NOK → +294.3k NOK (driftsmargin 3.9% → 6.3%). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +103.7k NOK → +205.2k NOK (resultatmargin 2.4% → 4.4%). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Egenkapitalen ble svekket

    Bokført egenkapital 10.82m NOK → 904.9k NOK (egenkapitalandel 407.5% → 38.3%). Beregnet

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 753.0k NOK → 617.9k NOK (-17.9% år/år). Beregnet