Org.nr 915 619 436 2018 → 2019 År-til-år-analyse

AKERSGATEN 73 B-E AS: årsregnskap 2019 vs 2018

Svakere resultat

godkjent 2020-08-24; register 2020-08-31; journalnr 2020 719187

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2019 med 2018 for AKERSGATEN 73 B-E AS. Driftsinntekter 4.17m NOK → 4.38m NOK (+5.0%). Årsresultat +509.6k NOK → +318.3k NOK. Egenkapital 106.0k NOK → 100.0k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; kontantbeholdningen økte. Press inkluderte: årsresultatet ble svakere; egenkapitalen ble svekket.

Også verdt å følge med på: tynn egenkapitalbuffer; lønnskostnadene økte. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for AKERSGATEN 73 B-E AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
4.17m NOK 4.38m NOK
+5.0%
Driftsresultat
n/m +527.9k NOK
—
Årsresultat
+509.6k NOK +318.3k NOK
-37.5%
Egenkapital
106.0k NOK 100.0k NOK
-5.7%
Bankinnskudd
94.0k NOK 3.85m NOK
+3996.7%
Sum eiendeler
2.99m NOK 3.44m NOK
+15.0%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 4.17m NOK til 4.38m NOK (+5.0% år/år). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 94.0k NOK → 3.85m NOK (+3996.7% år/år). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Årsresultatet ble svakere

    Årsresultat +509.6k NOK → +318.3k NOK (resultatmargin 12.2% → 7.3%). Beregnet

  • ↓

    Egenkapitalen ble svekket

    Bokført egenkapital 106.0k NOK → 100.0k NOK (egenkapitalandel 3.5% → 2.9%). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Tynn egenkapitalbuffer

    Egenkapitalandelen er 2.9% av eiendelene — begrenset tapsevne på stand-alone basis. Tolkning

  • ·

    Lønnskostnadene økte

    Lønnskostnad 1.55m NOK → 2.03m NOK (37% → 46% av driftsinntekter). Beregnet