Org.nr 920 153 577 2017 → 2018 År-til-år-analyse

ELMERA GROUP ASA: årsregnskap 2018 vs 2017

Økte 51% i driftsinntekter, svakere resultat

godkjent 2019-03-28; register 2019-07-15; journalnr 2019 708450

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2018 med 2017 for ELMERA GROUP ASA. Driftsinntekter 4.46bn NOK → 6.72bn NOK (+50.7%). Årsresultat +251.94m NOK → +253.6k NOK. Egenkapital 865.59m NOK → 915.0k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; kontantbeholdningen økte. Press inkluderte: driftsresultatet ble svakere; årsresultatet ble svakere; egenkapitalen ble svekket.

Også verdt å følge med på: innskutt egenkapital redusert. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for ELMERA GROUP ASA.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
4.46bn NOK 6.72bn NOK
+50.7%
Driftsresultat
+322.62m NOK +326.9k NOK
-99.9%
Årsresultat
+251.94m NOK +253.6k NOK
-99.9%
Egenkapital
865.59m NOK 915.0k NOK
-99.9%
Bankinnskudd
363.2k NOK 381.4k NOK
+5.0%
Sum eiendeler
965.98m NOK 1.16m NOK
-99.9%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 4.46bn NOK til 6.72bn NOK (+50.7% år/år). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 363.2k NOK → 381.4k NOK (+5.0% år/år). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat +322.62m NOK → +326.9k NOK (driftsmargin 7.2% → 0.0%). Beregnet

  • ↓

    Årsresultatet ble svakere

    Årsresultat +251.94m NOK → +253.6k NOK (resultatmargin 5.6% → 0.0%). Beregnet

  • ↓

    Egenkapitalen ble svekket

    Bokført egenkapital 865.59m NOK → 915.0k NOK (egenkapitalandel 89.6% → 79.0%). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Innskutt egenkapital redusert

    Innskutt egenkapital falt 734.03m NOK → 733.90m NOK — sjekk kapitalnedsettelse, konvertering eller reklassifisering. Tolkning