Org.nr 920 153 577 2018 → 2019 År-til-år-analyse

ELMERA GROUP ASA: årsregnskap 2019 vs 2018

Økte 6% i driftsinntekter, sterkere resultat

godkjent 2020-04-22; register 2020-05-19; journalnr 2020 360271

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2019 med 2018 for ELMERA GROUP ASA. Driftsinntekter 6.72bn NOK → 7.12bn NOK (+6.0%). Årsresultat +253.6k NOK → +383.5k NOK. Egenkapital 915.0k NOK → 987.9k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; årsresultatet ble bedre.

Også verdt å følge med på: tynn egenkapitalbuffer. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for ELMERA GROUP ASA.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
6.72bn NOK 7.12bn NOK
+6.0%
Driftsresultat
+326.9k NOK +482.7k NOK
+47.7%
Årsresultat
+253.6k NOK +383.5k NOK
+51.2%
Egenkapital
915.0k NOK 987.9k NOK
+8.0%
Bankinnskudd
381.4k NOK 775.5k NOK
+103.3%
Sum eiendeler
1.16m NOK 1.31bn NOK
+112856.0%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 6.72bn NOK til 7.12bn NOK (+6.0% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +326.9k NOK → +482.7k NOK (driftsmargin 0.0% → 0.0%). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +253.6k NOK → +383.5k NOK (resultatmargin 0.0% → 0.0%). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 915.0k NOK → 987.9k NOK (egenkapitalandel 79.0% → 0.1%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 381.4k NOK → 775.5k NOK (+103.3% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Tynn egenkapitalbuffer

    Egenkapitalandelen er 0.1% av eiendelene — begrenset tapsevne på stand-alone basis. Tolkning