Org.nr 985 955 107 2020 → 2021 År-til-år-analyse

HUNTER GROUP ASA: årsregnskap 2021 vs 2020

Økte 191196% i driftsinntekter, gikk med underskudd

godkjent 2022-04-27; register 2022-08-03; journalnr 2022 763056

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2021 med 2020 for HUNTER GROUP ASA. Driftsinntekter 494 NOK → 945.0k NOK (+191195.5%). Årsresultat +2.99m NOK → -767.0k NOK. Egenkapital 132.64m NOK → 99.53m NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; kontantbeholdningen økte. Press inkluderte: driftsresultatet ble svakere; gikk med underskudd; egenkapitalen ble svekket.

Også verdt å følge med på: innskutt egenkapital redusert; bokførte investeringer endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for HUNTER GROUP ASA.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
494 NOK 945.0k NOK
+191195.5%
Driftsresultat
+115.0k NOK -792 NOK
-100.7%
Årsresultat
+2.99m NOK -767.0k NOK
-125.7%
Egenkapital
132.64m NOK 99.53m NOK
-25.0%
Bankinnskudd
5.66m NOK 6.93m NOK
+22.4%
Sum eiendeler
199.4k NOK 99.97m NOK
+50041.4%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 494 NOK til 945.0k NOK (+191195.5% år/år). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 5.66m NOK → 6.93m NOK (+22.4% år/år). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat +115.0k NOK → -792 NOK (driftsmargin 23279.4% → -0.1%). Beregnet

  • ↓

    Gikk med underskudd

    Årsresultatet snudde fra overskudd på 2.99m NOK til underskudd på 767.0k NOK. Beregnet

  • ↓

    Egenkapitalen ble svekket

    Bokført egenkapital 132.64m NOK → 99.53m NOK (egenkapitalandel 66527.1% → 99.6%). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Innskutt egenkapital redusert

    Innskutt egenkapital falt 131.60m NOK → 99.53m NOK — sjekk kapitalnedsettelse, konvertering eller reklassifisering. Tolkning

  • ·

    Bokførte investeringer endret

    Bokført verdi investeringer / immaterielle 193.60m NOK → 92.79m NOK. Rapportert faktum