Org.nr 917 787 158 2021 → 2022 År-til-år-analyse

K94L HOLDING AS: årsregnskap 2022 vs 2021

Falt 78% i driftsinntekter, svakere resultat

register 2023-07-24; journalnr 2023 637934

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2022 med 2021 for K94L HOLDING AS. Driftsinntekter 143.4k NOK → 30.9k NOK (-78.5%). Årsresultat +88.6k NOK → +63.2k NOK. Egenkapital 201.1k NOK → 264.3k NOK.

På den positive siden: egenkapitalen ble styrket; kontantbeholdningen økte. Press inkluderte: driftsinntektene falt; driftsresultatet ble svakere; årsresultatet ble svakere.

Også verdt å følge med på: bokførte investeringer endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for K94L HOLDING AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
143.4k NOK 30.9k NOK
-78.5%
Driftsresultat
+113.8k NOK +14.7k NOK
-87.1%
Årsresultat
+88.6k NOK +63.2k NOK
-28.6%
Egenkapital
201.1k NOK 264.3k NOK
+31.5%
Bankinnskudd
76.8k NOK 83.1k NOK
+8.2%
Sum eiendeler
306.0k NOK 325.8k NOK
+6.5%

Det som ble bedre

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 201.1k NOK → 264.3k NOK (egenkapitalandel 65.7% → 81.1%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 76.8k NOK → 83.1k NOK (+8.2% år/år). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsinntektene falt

    Driftsinntekter gikk fra 143.4k NOK til 30.9k NOK (-78.5% år/år). Beregnet

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat +113.8k NOK → +14.7k NOK (driftsmargin 79.4% → 47.6%). Beregnet

  • ↓

    Årsresultatet ble svakere

    Årsresultat +88.6k NOK → +63.2k NOK (resultatmargin 61.8% → 204.9%). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Bokførte investeringer endret

    Bokført verdi investeringer / immaterielle 189.3k NOK → 215.0k NOK. Rapportert faktum