Org.nr 917 787 158 2022 → 2023 År-til-år-analyse

K94L HOLDING AS: årsregnskap 2023 vs 2022

Økte 62% i driftsinntekter, sterkere resultat

register 2024-07-02; journalnr 2024 585413

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2023 med 2022 for K94L HOLDING AS. Driftsinntekter 30.9k NOK → 50.0k NOK (+62.0%). Årsresultat +63.2k NOK → +979.0k NOK. Egenkapital 264.3k NOK → 243.4k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; årsresultatet ble bedre. Press inkluderte: egenkapitalen ble svekket.

Også verdt å følge med på: bokførte investeringer endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for K94L HOLDING AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
30.9k NOK 50.0k NOK
+62.0%
Driftsresultat
+14.7k NOK +22.2k NOK
+51.0%
Årsresultat
+63.2k NOK +979.0k NOK
+1447.9%
Egenkapital
264.3k NOK 243.4k NOK
-7.9%
Bankinnskudd
83.1k NOK 942.7k NOK
+1034.2%
Sum eiendeler
325.8k NOK 285.0k NOK
-12.5%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 30.9k NOK til 50.0k NOK (+62.0% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +14.7k NOK → +22.2k NOK (driftsmargin 47.6% → 44.4%). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +63.2k NOK → +979.0k NOK (resultatmargin 204.9% → 1958.0%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 83.1k NOK → 942.7k NOK (+1034.2% år/år). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Egenkapitalen ble svekket

    Bokført egenkapital 264.3k NOK → 243.4k NOK (egenkapitalandel 81.1% → 85.4%). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Bokførte investeringer endret

    Bokført verdi investeringer / immaterielle 215.0k NOK → 292.5k NOK. Rapportert faktum