Org.nr 919 345 578 2021 → 2022 År-til-år-analyse

OPTIO INCENTIVES AS: årsregnskap 2022 vs 2021

Økte 88% i driftsinntekter, sterkere resultat, ny eierkapital

godkjent 2023-06-09; register 2023-07-22; journalnr 2023 598240

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2022 med 2021 for OPTIO INCENTIVES AS. Driftsinntekter 18.92m NOK → 35.64m NOK (+88.4%). Årsresultat +706.6k NOK → +3.42m NOK. Egenkapital 7.67m NOK → 13.18m NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; årsresultatet ble bedre. Press inkluderte: kontantbeholdningen falt; likviditetsgrad under 1×.

Også verdt å følge med på: bokførte investeringer endret; årsverk endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for OPTIO INCENTIVES AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
18.92m NOK 35.64m NOK
+88.4%
Driftsresultat
+337.8k NOK +655.9k NOK
+94.2%
Årsresultat
+706.6k NOK +3.42m NOK
+384.3%
Egenkapital
7.67m NOK 13.18m NOK
+71.9%
Bankinnskudd
7.41m NOK 3.94m NOK
-46.8%
Sum eiendeler
20.30m NOK 35.29m NOK
+73.8%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 18.92m NOK til 35.64m NOK (+88.4% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +337.8k NOK → +655.9k NOK (driftsmargin 1.8% → 1.8%). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +706.6k NOK → +3.42m NOK (resultatmargin 3.7% → 9.6%). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 7.67m NOK → 13.18m NOK (egenkapitalandel 37.8% → 37.4%). Beregnet

  • ↑

    Eierene skjøt inn kapital

    Innskutt egenkapital økte 3.33m NOK → 5.42m NOK (+2.09m NOK). Rapportert faktum

Det som ble svakere

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 7.41m NOK → 3.94m NOK (-46.8% år/år). Beregnet

  • ↓

    Likviditetsgrad under 1×

    Likviditetsgrad 1.50× → 0.90× — kortsiktig gjeld overstiger omløpsmidler i de publiserte linjene. Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Bokførte investeringer endret

    Bokført verdi investeringer / immaterielle 670.8k NOK → 914.3k NOK. Rapportert faktum

  • ·

    Årsverk endret

    Rapporterte årsverk 20 → 29. Rapportert faktum