Org.nr 967 598 593 2023 → 2024 År-til-år-analyse

PHOTOCURE ASA: årsregnskap 2024 vs 2023

Økte 99608% i driftsinntekter, tilbake til overskudd

godkjent 2025-04-11; register 2025-08-09; journalnr 2025 685825

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2024 med 2023 for PHOTOCURE ASA. Driftsinntekter 334.7k NOK → 333.75m NOK (+99607.8%). Årsresultat -3.56m NOK → +24.89m NOK. Egenkapital 791.3k NOK → 833.2k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; gikk i pluss; egenkapitalen ble styrket. Press inkluderte: driftsresultatet ble svakere.

Også verdt å følge med på: tynn egenkapitalbuffer; varekostnad endret; bokførte investeringer endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for PHOTOCURE ASA.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
334.7k NOK 333.75m NOK
+99607.8%
Driftsresultat
+14.79m NOK +6.98m NOK
-52.8%
Årsresultat
-3.56m NOK +24.89m NOK
+799.7%
Egenkapital
791.3k NOK 833.2k NOK
+5.3%
Bankinnskudd
45.59m NOK 58.89m NOK
+29.2%
Sum eiendeler
1.01m NOK 1.07bn NOK
+106520.4%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 334.7k NOK til 333.75m NOK (+99607.8% år/år). Beregnet

  • ↑

    Gikk i pluss

    Årsresultatet snudde fra underskudd på 3.56m NOK til overskudd på 24.89m NOK. Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 791.3k NOK → 833.2k NOK (egenkapitalandel 78.6% → 0.1%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 45.59m NOK → 58.89m NOK (+29.2% år/år). Beregnet

  • ↑

    Eierene skjøt inn kapital

    Innskutt egenkapital økte 474.1k NOK → 490.3k NOK (+16.2k NOK). Rapportert faktum

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat +14.79m NOK → +6.98m NOK (driftsmargin 4418.6% → 2.1%). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Tynn egenkapitalbuffer

    Egenkapitalandelen er 0.1% av eiendelene — begrenset tapsevne på stand-alone basis. Tolkning

  • ·

    Varekostnad endret

    COGS / varekostnad 25.39m NOK → 29.30m NOK (+15.4% år/år). Beregnet

  • ·

    Bokførte investeringer endret

    Bokført verdi investeringer / immaterielle 363.6k NOK → 420.5k NOK. Rapportert faktum