Org.nr 960 514 718 2016 → 2017 År-til-år-analyse

SALMAR ASA: årsregnskap 2017 vs 2016

Økte 18% i driftsinntekter, sterkere resultat

godkjent 2018-06-05; register 2018-06-15; journalnr 2018 485808

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2017 med 2016 for SALMAR ASA. Driftsinntekter 72.17m NOK → 85.09m NOK (+17.9%). Årsresultat +2.34m NOK → +2.40bn NOK. Egenkapital 2.08bn NOK → 2.36bn NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; årsresultatet ble bedre; egenkapitalen ble styrket.

Også verdt å følge med på: bokførte investeringer endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for SALMAR ASA.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
72.17m NOK 85.09m NOK
+17.9%
Årsresultat
+2.34m NOK +2.40bn NOK
+102348.3%
Egenkapital
2.08bn NOK 2.36bn NOK
+13.7%
Bankinnskudd
8.16m NOK 9.86m NOK
+20.8%
Sum eiendeler
7.63bn NOK 8.61bn NOK
+12.8%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 72.17m NOK til 85.09m NOK (+17.9% år/år). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +2.34m NOK → +2.40bn NOK (resultatmargin 3.2% → 2814.9%). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 2.08bn NOK → 2.36bn NOK (egenkapitalandel 27.2% → 27.4%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 8.16m NOK → 9.86m NOK (+20.8% år/år). Beregnet

  • ↑

    Eierene skjøt inn kapital

    Innskutt egenkapital økte 522.4k NOK → 550.6k NOK (+28.1k NOK). Rapportert faktum

Verdt å merke seg

  • ·

    Bokførte investeringer endret

    Bokført verdi investeringer / immaterielle 10.0k NOK → 113.0k NOK. Rapportert faktum