Org.nr 960 514 718 2017 → 2018 År-til-år-analyse

SALMAR ASA: årsregnskap 2018 vs 2017

Sterkere resultat

godkjent 2019-06-05; register 2019-06-24; journalnr 2019 511918

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2018 med 2017 for SALMAR ASA. Driftsinntekter 85.09m NOK → 88.92m NOK (+4.5%). Årsresultat +2.40bn NOK → +3.57bn NOK. Egenkapital 2.36bn NOK → 2.56bn NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; årsresultatet ble bedre; egenkapitalen ble styrket.

Også verdt å følge med på: lønnskostnadene økte. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for SALMAR ASA.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
85.09m NOK 88.92m NOK
+4.5%
Driftsresultat
n/m +4.31bn NOK
—
Årsresultat
+2.40bn NOK +3.57bn NOK
+49.0%
Egenkapital
2.36bn NOK 2.56bn NOK
+8.2%
Bankinnskudd
9.86m NOK 12.39m NOK
+25.7%
Sum eiendeler
8.61bn NOK 8.59bn NOK
-0.2%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 85.09m NOK til 88.92m NOK (+4.5% år/år). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +2.40bn NOK → +3.57bn NOK (resultatmargin 2814.9% → 4012.9%). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 2.36bn NOK → 2.56bn NOK (egenkapitalandel 27.4% → 29.8%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 9.86m NOK → 12.39m NOK (+25.7% år/år). Beregnet

  • ↑

    Eierene skjøt inn kapital

    Innskutt egenkapital økte 550.6k NOK → 590.8k NOK (+40.2k NOK). Rapportert faktum

Verdt å merke seg

  • ·

    Lønnskostnadene økte

    Lønnskostnad 52.13m NOK → 62.55m NOK (61% → 70% av driftsinntekter). Beregnet