Org.nr 929 897 404 2013 → 2014 År-til-år-analyse

SOLVANG ASA: årsregnskap 2014 vs 2013

Økte 9% i driftsinntekter, svakere resultat

godkjent 2015-05-12; register 2015-07-06; journalnr 2015 555497

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2014 med 2013 for SOLVANG ASA. Driftsinntekter 50.46m NOK → 54.81m NOK (+8.6%). Årsresultat +12.44m NOK → +9.15m NOK. Egenkapital 18.0k NOK → 542.73m NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; egenkapitalen ble styrket. Press inkluderte: årsresultatet ble svakere; likviditetsgrad under 1×.

Også verdt å følge med på: innskutt egenkapital redusert; bokførte investeringer endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for SOLVANG ASA.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
50.46m NOK 54.81m NOK
+8.6%
Driftsresultat
-1.85m NOK +1.81m NOK
+197.8%
Årsresultat
+12.44m NOK +9.15m NOK
-26.5%
Egenkapital
18.0k NOK 542.73m NOK
+3015077.8%
Bankinnskudd
8.05m NOK 18.84m NOK
+134.1%
Sum eiendeler
671.25m NOK 668.97m NOK
-0.3%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 50.46m NOK til 54.81m NOK (+8.6% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat -1.85m NOK → +1.81m NOK (driftsmargin -3.7% → 3.3%). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 18.0k NOK → 542.73m NOK (egenkapitalandel 0.0% → 81.1%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 8.05m NOK → 18.84m NOK (+134.1% år/år). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Årsresultatet ble svakere

    Årsresultat +12.44m NOK → +9.15m NOK (resultatmargin 24.7% → 16.7%). Beregnet

  • ↓

    Likviditetsgrad under 1×

    Likviditetsgrad 1.42× → 0.33× — kortsiktig gjeld overstiger omløpsmidler i de publiserte linjene. Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Innskutt egenkapital redusert

    Innskutt egenkapital falt 121.86m NOK → 122.0k NOK — sjekk kapitalnedsettelse, konvertering eller reklassifisering. Tolkning

  • ·

    Bokførte investeringer endret

    Bokført verdi investeringer / immaterielle 625.66m NOK → 626.5k NOK. Rapportert faktum