Org.nr 930 355 054 2023 → 2024 År-til-år-analyse

STAINLESS TANKERS ASA: årsregnskap 2024 vs 2023

Økte 154548% i driftsinntekter, sterkere resultat, kontantbeholdning mer enn halvert

godkjent 2025-05-22; register 2025-06-14; journalnr 2025 511306

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2024 med 2023 for STAINLESS TANKERS ASA. Driftsinntekter 639 NOK → 988.2k NOK (+154547.9%). Årsresultat +3 052 NOK → +11.91m NOK. Egenkapital 63.03bn NOK → 61.10m NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; årsresultatet ble bedre; eierene skjøt inn kapital. Press inkluderte: driftsresultatet ble svakere; egenkapitalen ble svekket; kontantbeholdningen falt.

Også verdt å følge med på: bokførte investeringer endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for STAINLESS TANKERS ASA.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
639 NOK 988.2k NOK
+154547.9%
Driftsresultat
-1 269 NOK -3.49m NOK
-275253.0%
Årsresultat
+3 052 NOK +11.91m NOK
+390253.7%
Egenkapital
63.03bn NOK 61.10m NOK
-99.9%
Bankinnskudd
638.0k NOK 16.6k NOK
-97.4%
Sum eiendeler
63.51bn NOK 63.51m NOK
-99.9%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 639 NOK til 988.2k NOK (+154547.9% år/år). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +3 052 NOK → +11.91m NOK (resultatmargin 477.6% → 1205.6%). Beregnet

  • ↑

    Eierene skjøt inn kapital

    Innskutt egenkapital økte 60.0k NOK → 46.14m NOK (+46.08m NOK). Rapportert faktum

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat -1 269 NOK → -3.49m NOK (driftsmargin -198.6% → -353.6%). Beregnet

  • ↓

    Egenkapitalen ble svekket

    Bokført egenkapital 63.03bn NOK → 61.10m NOK (egenkapitalandel 99.2% → 96.2%). Beregnet

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 638.0k NOK → 16.6k NOK (-97.4% år/år). Beregnet

  • ↓

    Likviditetsgrad under 1×

    Likviditetsgrad 24153.36× → 0.24× — kortsiktig gjeld overstiger omløpsmidler i de publiserte linjene. Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Bokførte investeringer endret

    Bokført verdi investeringer / immaterielle 63.4k NOK → 63.41m NOK. Rapportert faktum