Org.nr 919 160 675 2021 → 2022 År-til-år-analyse

VÅR ENERGI ASA: årsregnskap 2022 vs 2021

Økte 62% i driftsinntekter, svakere resultat, kontantbeholdning mer enn halvert

register 2023-05-25; journalnr 2023 392811

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2022 med 2021 for VÅR ENERGI ASA. Driftsinntekter 6.06bn NOK → 9.83bn NOK (+62.1%). Årsresultat +693.70m NOK → +936.4k NOK. Egenkapital 1.47bn NOK → 1.48bn NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; egenkapitalen ble styrket. Press inkluderte: årsresultatet ble svakere; kontantbeholdningen falt.

Også verdt å følge med på: kraftig kontanttrekk; innskutt egenkapital redusert; bokførte investeringer endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for VÅR ENERGI ASA.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
6.06bn NOK 9.83bn NOK
+62.1%
Driftsresultat
+2.98bn NOK +6.37bn NOK
+113.4%
Årsresultat
+693.70m NOK +936.4k NOK
-99.9%
Egenkapital
1.47bn NOK 1.48bn NOK
+0.6%
Bankinnskudd
190.23m NOK 444.6k NOK
-99.8%
Sum eiendeler
20.08bn NOK 18.80bn NOK
-6.4%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 6.06bn NOK til 9.83bn NOK (+62.1% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +2.98bn NOK → +6.37bn NOK (driftsmargin 49.2% → 64.8%). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 1.47bn NOK → 1.48bn NOK (egenkapitalandel 7.3% → 7.9%). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Årsresultatet ble svakere

    Årsresultat +693.70m NOK → +936.4k NOK (resultatmargin 11.4% → 0.0%). Beregnet

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 190.23m NOK → 444.6k NOK (-99.8% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Kraftig kontanttrekk

    Kontantbeholdningen falt mer enn 60% år/år (190.23m NOK → 444.6k NOK). Sjekk om midler gikk til konsernfordringer, investeringer eller drift. Tolkning

  • ·

    Innskutt egenkapital redusert

    Innskutt egenkapital falt 2.69bn NOK → 1.48bn NOK — sjekk kapitalnedsettelse, konvertering eller reklassifisering. Tolkning

  • ·

    Bokførte investeringer endret

    Bokført verdi investeringer / immaterielle 226.09m NOK → 1.29m NOK. Rapportert faktum