Org.nr 981 953 134 2023 → 2024 År-til-år-analyse

ZALARIS ASA: årsregnskap 2024 vs 2023

Økte 29% i driftsinntekter, svakere resultat

godkjent 2025-04-11; register 2025-07-30; journalnr 2025 598894

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2024 med 2023 for ZALARIS ASA. Driftsinntekter 263.2k NOK → 340.7k NOK (+29.4%). Årsresultat +80.68m NOK → +33.45m NOK. Egenkapital 109.42m NOK → 132.0k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; kontantbeholdningen økte. Press inkluderte: årsresultatet ble svakere; egenkapitalen ble svekket.

Også verdt å følge med på: innskutt egenkapital redusert; bokførte investeringer endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for ZALARIS ASA.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
263.2k NOK 340.7k NOK
+29.4%
Driftsresultat
+26.67m NOK +47.98m NOK
+79.9%
Årsresultat
+80.68m NOK +33.45m NOK
-58.5%
Egenkapital
109.42m NOK 132.0k NOK
-99.9%
Bankinnskudd
75.23m NOK 120.36m NOK
+60.0%
Sum eiendeler
649.3k NOK 781.2k NOK
+20.3%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 263.2k NOK til 340.7k NOK (+29.4% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +26.67m NOK → +47.98m NOK (driftsmargin 10133.2% → 14085.1%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 75.23m NOK → 120.36m NOK (+60.0% år/år). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Årsresultatet ble svakere

    Årsresultat +80.68m NOK → +33.45m NOK (resultatmargin 30650.8% → 9818.1%). Beregnet

  • ↓

    Egenkapitalen ble svekket

    Bokført egenkapital 109.42m NOK → 132.0k NOK (egenkapitalandel 16852.1% → 16.9%). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Innskutt egenkapital redusert

    Innskutt egenkapital falt 109.42m NOK → 132.0k NOK — sjekk kapitalnedsettelse, konvertering eller reklassifisering. Tolkning

  • ·

    Bokførte investeringer endret

    Bokført verdi investeringer / immaterielle 281.3k NOK → 262.37m NOK. Rapportert faktum