Org.nr 981 953 134 2024 → 2025 År-til-år-analyse

ZALARIS ASA: årsregnskap 2025 vs 2024

Økte 27% i driftsinntekter, sterkere resultat, kontantbeholdning mer enn halvert

godkjent 2026-04-20; register 2026-09-01; journalnr 2026 749168

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2025 med 2024 for ZALARIS ASA. Driftsinntekter 340.7k NOK → 432.7k NOK (+27.0%). Årsresultat +33.45m NOK → +119.24m NOK. Egenkapital 132.0k NOK → 4.21m NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; årsresultatet ble bedre. Press inkluderte: kontantbeholdningen falt.

Også verdt å følge med på: kraftig kontanttrekk; bokførte investeringer endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for ZALARIS ASA.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
340.7k NOK 432.7k NOK
+27.0%
Driftsresultat
+47.98m NOK +110.17m NOK
+129.6%
Årsresultat
+33.45m NOK +119.24m NOK
+256.5%
Egenkapital
132.0k NOK 4.21m NOK
+3091.4%
Bankinnskudd
120.36m NOK 126.8k NOK
-99.9%
Sum eiendeler
781.2k NOK 829.8k NOK
+6.2%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 340.7k NOK til 432.7k NOK (+27.0% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +47.98m NOK → +110.17m NOK (driftsmargin 14085.1% → 25461.3%). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +33.45m NOK → +119.24m NOK (resultatmargin 9818.1% → 27555.6%). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 132.0k NOK → 4.21m NOK (egenkapitalandel 16.9% → 507.6%). Beregnet

  • ↑

    Likviditetsgrad tilbake over 1×

    Likviditetsgrad 0.00× → 1.93×. Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 120.36m NOK → 126.8k NOK (-99.9% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Kraftig kontanttrekk

    Kontantbeholdningen falt mer enn 60% år/år (120.36m NOK → 126.8k NOK). Sjekk om midler gikk til konsernfordringer, investeringer eller drift. Tolkning

  • ·

    Bokførte investeringer endret

    Bokført verdi investeringer / immaterielle 262.37m NOK → 370.2k NOK. Rapportert faktum