Org.nr 991 937 099 2020 → 2021 År-til-år-analyse

1+1 REGNSKAP AS: årsregnskap 2021 vs 2020

Svakere resultat

register 2022-06-11; journalnr 2022 386049

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2021 med 2020 for 1+1 REGNSKAP AS. Driftsinntekter 5.18m NOK → 5.36m NOK (+3.4%). Årsresultat +438.4k NOK → +275.4k NOK. Egenkapital 422.7k NOK → 494.1k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; egenkapitalen ble styrket; kontantbeholdningen økte. Press inkluderte: driftsresultatet ble svakere; årsresultatet ble svakere.

Også verdt å følge med på: lønnskostnadene økte; bokførte investeringer endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 1+1 REGNSKAP AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
5.18m NOK 5.36m NOK
+3.4%
Driftsresultat
+588.6k NOK +351.3k NOK
-40.3%
Årsresultat
+438.4k NOK +275.4k NOK
-37.2%
Egenkapital
422.7k NOK 494.1k NOK
+16.9%
Bankinnskudd
462.4k NOK 497.8k NOK
+7.7%
Sum eiendeler
1.35m NOK 1.45m NOK
+7.9%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 5.18m NOK til 5.36m NOK (+3.4% år/år). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 422.7k NOK → 494.1k NOK (egenkapitalandel 31.3% → 34.0%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 462.4k NOK → 497.8k NOK (+7.7% år/år). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat +588.6k NOK → +351.3k NOK (driftsmargin 11.4% → 6.6%). Beregnet

  • ↓

    Årsresultatet ble svakere

    Årsresultat +438.4k NOK → +275.4k NOK (resultatmargin 8.5% → 5.1%). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Lønnskostnadene økte

    Lønnskostnad 3.14m NOK → 3.40m NOK (61% → 63% av driftsinntekter). Beregnet

  • ·

    Bokførte investeringer endret

    Bokført verdi investeringer / immaterielle 111.6k NOK → 234.3k NOK. Rapportert faktum