Org.nr 991 937 099 2021 → 2022 År-til-år-analyse

1+1 REGNSKAP AS: årsregnskap 2022 vs 2021

Et stabilt år i regnskapstallene

register 2023-09-04; journalnr 2023 722605

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2022 med 2021 for 1+1 REGNSKAP AS. Driftsinntekter 5.36m NOK → 5.49m NOK (+2.5%). Årsresultat +275.4k NOK → +283.4k NOK. Egenkapital 494.1k NOK → 573.5k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; egenkapitalen ble styrket.

Også verdt å følge med på: lønnskostnadene økte; bokførte investeringer endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 1+1 REGNSKAP AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
5.36m NOK 5.49m NOK
+2.5%
Driftsresultat
+351.3k NOK +355.9k NOK
+1.3%
Årsresultat
+275.4k NOK +283.4k NOK
+2.9%
Egenkapital
494.1k NOK 573.5k NOK
+16.1%
Bankinnskudd
497.8k NOK 500.4k NOK
+0.5%
Sum eiendeler
1.45m NOK 1.62m NOK
+11.4%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 5.36m NOK til 5.49m NOK (+2.5% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +351.3k NOK → +355.9k NOK (driftsmargin 6.6% → 6.5%). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 494.1k NOK → 573.5k NOK (egenkapitalandel 34.0% → 35.4%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 497.8k NOK → 500.4k NOK (+0.5% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Lønnskostnadene økte

    Lønnskostnad 3.40m NOK → 3.53m NOK (63% → 64% av driftsinntekter). Beregnet

  • ·

    Bokførte investeringer endret

    Bokført verdi investeringer / immaterielle 234.3k NOK → 319.4k NOK. Rapportert faktum