Org.nr 991 937 099 2022 → 2023 År-til-år-analyse

1+1 REGNSKAP AS: årsregnskap 2023 vs 2022

Økte 8% i driftsinntekter, svakere resultat

register 2024-09-05; journalnr 2024 741831

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2023 med 2022 for 1+1 REGNSKAP AS. Driftsinntekter 5.49m NOK → 5.93m NOK (+8.1%). Årsresultat +283.4k NOK → +18.1k NOK. Egenkapital 573.5k NOK → 438.6k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte. Press inkluderte: driftsresultatet ble svakere; årsresultatet ble svakere; egenkapitalen ble svekket.

Også verdt å følge med på: bokførte investeringer endret; årsverk endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 1+1 REGNSKAP AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
5.49m NOK 5.93m NOK
+8.1%
Driftsresultat
+355.9k NOK +17.6k NOK
-95.0%
Årsresultat
+283.4k NOK +18.1k NOK
-93.6%
Egenkapital
573.5k NOK 438.6k NOK
-23.5%
Bankinnskudd
500.4k NOK 293.2k NOK
-41.4%
Sum eiendeler
1.62m NOK 1.39m NOK
-14.5%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 5.49m NOK til 5.93m NOK (+8.1% år/år). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat +355.9k NOK → +17.6k NOK (driftsmargin 6.5% → 0.3%). Beregnet

  • ↓

    Årsresultatet ble svakere

    Årsresultat +283.4k NOK → +18.1k NOK (resultatmargin 5.2% → 0.3%). Beregnet

  • ↓

    Egenkapitalen ble svekket

    Bokført egenkapital 573.5k NOK → 438.6k NOK (egenkapitalandel 35.4% → 31.6%). Beregnet

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 500.4k NOK → 293.2k NOK (-41.4% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Bokførte investeringer endret

    Bokført verdi investeringer / immaterielle 319.4k NOK → 337.5k NOK. Rapportert faktum

  • ·

    Årsverk endret

    Rapporterte årsverk 0 → 6. Rapportert faktum