Org.nr 922 213 240 2019 → 2020 År-til-år-analyse

14SAFETY AS: årsregnskap 2020 vs 2019

Økte 2091% i driftsinntekter, sterkere resultat

godkjent 2021-08-24; register 2021-08-30; journalnr 2021 697396

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2020 med 2019 for 14SAFETY AS. Driftsinntekter 25.8k NOK → 564.1k NOK (+2090.7%). Årsresultat +2 206 NOK → +170.3k NOK. Egenkapital 27.8k NOK → 198.1k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; årsresultatet ble bedre.

Også verdt å følge med på: varekostnad endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 14SAFETY AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
25.8k NOK 564.1k NOK
+2090.7%
Driftsresultat
+2 832 NOK +218.5k NOK
+7615.7%
Årsresultat
+2 206 NOK +170.3k NOK
+7619.3%
Egenkapital
27.8k NOK 198.1k NOK
+612.7%
Bankinnskudd
21.3k NOK 138.4k NOK
+550.9%
Sum eiendeler
21.9k NOK 259.7k NOK
+1086.1%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 25.8k NOK til 564.1k NOK (+2090.7% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +2 832 NOK → +218.5k NOK (driftsmargin 11.0% → 38.7%). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +2 206 NOK → +170.3k NOK (resultatmargin 8.6% → 30.2%). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 27.8k NOK → 198.1k NOK (egenkapitalandel 127.0% → 76.3%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 21.3k NOK → 138.4k NOK (+550.9% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Varekostnad endret

    COGS / varekostnad 13.1k NOK → 279.6k NOK (+2034.1% år/år). Beregnet