Org.nr 922 213 240 2020 → 2021 År-til-år-analyse

14SAFETY AS: årsregnskap 2021 vs 2020

Økte 71% i driftsinntekter, svakere resultat

godkjent 2021-12-31; register 2022-05-24; journalnr 2022 332908

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2021 med 2020 for 14SAFETY AS. Driftsinntekter 564.1k NOK → 967.2k NOK (+71.5%). Årsresultat +170.3k NOK → +18.0k NOK. Egenkapital 198.1k NOK → 216.1k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; egenkapitalen ble styrket; kontantbeholdningen økte. Press inkluderte: driftsresultatet ble svakere; årsresultatet ble svakere.

Også verdt å følge med på: varekostnad endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 14SAFETY AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
564.1k NOK 967.2k NOK
+71.5%
Driftsresultat
+218.5k NOK +28.3k NOK
-87.1%
Årsresultat
+170.3k NOK +18.0k NOK
-89.4%
Egenkapital
198.1k NOK 216.1k NOK
+9.1%
Bankinnskudd
138.4k NOK 175.7k NOK
+26.9%
Sum eiendeler
259.7k NOK 254.4k NOK
-2.0%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 564.1k NOK til 967.2k NOK (+71.5% år/år). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 198.1k NOK → 216.1k NOK (egenkapitalandel 76.3% → 84.9%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 138.4k NOK → 175.7k NOK (+26.9% år/år). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat +218.5k NOK → +28.3k NOK (driftsmargin 38.7% → 2.9%). Beregnet

  • ↓

    Årsresultatet ble svakere

    Årsresultat +170.3k NOK → +18.0k NOK (resultatmargin 30.2% → 1.9%). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Varekostnad endret

    COGS / varekostnad 279.6k NOK → 691.7k NOK (+147.3% år/år). Beregnet