Org.nr 924 469 013 2020 → 2021 År-til-år-analyse

2 MALERE AS: årsregnskap 2021 vs 2020

Økte 160117% i driftsinntekter, sterkere resultat

godkjent 2022-04-12; register 2022-04-19; journalnr 2022 205657

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2021 med 2020 for 2 MALERE AS. Driftsinntekter 2 045 NOK → 3.28m NOK (+160117.3%). Årsresultat +208.7k NOK → +344.3k NOK. Egenkapital 11.23m NOK → 474.0k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; årsresultatet ble bedre. Press inkluderte: egenkapitalen ble svekket; likviditetsgrad under 1×.

Også verdt å følge med på: varekostnad endret; årsverk endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 2 MALERE AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
2 045 NOK 3.28m NOK
+160117.3%
Driftsresultat
+265.5k NOK +439.2k NOK
+65.5%
Årsresultat
+208.7k NOK +344.3k NOK
+65.0%
Egenkapital
11.23m NOK 474.0k NOK
-95.8%
Bankinnskudd
495.2k NOK 810.9k NOK
+63.8%
Sum eiendeler
678.2k NOK 228.5k NOK
-66.3%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 2 045 NOK til 3.28m NOK (+160117.3% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +265.5k NOK → +439.2k NOK (driftsmargin 12980.6% → 13.4%). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +208.7k NOK → +344.3k NOK (resultatmargin 10206.7% → 10.5%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 495.2k NOK → 810.9k NOK (+63.8% år/år). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Egenkapitalen ble svekket

    Bokført egenkapital 11.23m NOK → 474.0k NOK (egenkapitalandel 1655.7% → 207.4%). Beregnet

  • ↓

    Likviditetsgrad under 1×

    Likviditetsgrad 1.22× → 0.12× — kortsiktig gjeld overstiger omløpsmidler i de publiserte linjene. Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Varekostnad endret

    COGS / varekostnad 488.1k NOK → 667.6k NOK (+36.8% år/år). Beregnet

  • ·

    Årsverk endret

    Rapporterte årsverk 2 → 3.5. Rapportert faktum