Org.nr 924 469 013 2021 → 2022 År-til-år-analyse

2 MALERE AS: årsregnskap 2022 vs 2021

Økte 9% i driftsinntekter

godkjent 2023-06-22; register 2023-07-24; journalnr 2023 642617

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2022 med 2021 for 2 MALERE AS. Driftsinntekter 3.28m NOK → 3.58m NOK (+9.2%). Årsresultat +344.3k NOK → +299.3k NOK. Egenkapital 474.0k NOK → 773.2k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; egenkapitalen ble styrket; kontantbeholdningen økte. Press inkluderte: driftsresultatet ble svakere; årsresultatet ble svakere.

Også verdt å følge med på: varekostnad endret; årsverk endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 2 MALERE AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
3.28m NOK 3.58m NOK
+9.2%
Driftsresultat
+439.2k NOK +396.6k NOK
-9.7%
Årsresultat
+344.3k NOK +299.3k NOK
-13.1%
Egenkapital
474.0k NOK 773.2k NOK
+63.1%
Bankinnskudd
810.9k NOK 879.2k NOK
+8.4%
Sum eiendeler
228.5k NOK 2.08m NOK
+809.0%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 3.28m NOK til 3.58m NOK (+9.2% år/år). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 474.0k NOK → 773.2k NOK (egenkapitalandel 207.4% → 37.2%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 810.9k NOK → 879.2k NOK (+8.4% år/år). Beregnet

  • ↑

    Likviditetsgrad tilbake over 1×

    Likviditetsgrad 0.12× → 1.77×. Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat +439.2k NOK → +396.6k NOK (driftsmargin 13.4% → 11.1%). Beregnet

  • ↓

    Årsresultatet ble svakere

    Årsresultat +344.3k NOK → +299.3k NOK (resultatmargin 10.5% → 8.4%). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Varekostnad endret

    COGS / varekostnad 667.6k NOK → 717.7k NOK (+7.5% år/år). Beregnet

  • ·

    Årsverk endret

    Rapporterte årsverk 3.5 → 3. Rapportert faktum