Org.nr 924 469 013 2022 → 2023 År-til-år-analyse

2 MALERE AS: årsregnskap 2023 vs 2022

Økte 22% i driftsinntekter, svakere resultat

godkjent 2024-06-19; register 2024-07-24; journalnr 2024 668695

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2023 med 2022 for 2 MALERE AS. Driftsinntekter 3.58m NOK → 4.35m NOK (+21.5%). Årsresultat +299.3k NOK → +48.4k NOK. Egenkapital 773.2k NOK → 821.7k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; egenkapitalen ble styrket. Press inkluderte: driftsresultatet ble svakere; årsresultatet ble svakere; kontantbeholdningen falt.

Også verdt å følge med på: lønnskostnadene økte; varekostnad endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 2 MALERE AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
3.58m NOK 4.35m NOK
+21.5%
Driftsresultat
+396.6k NOK +95.5k NOK
-75.9%
Årsresultat
+299.3k NOK +48.4k NOK
-83.8%
Egenkapital
773.2k NOK 821.7k NOK
+6.3%
Bankinnskudd
879.2k NOK 761.2k NOK
-13.4%
Sum eiendeler
2.08m NOK 2.09m NOK
+0.4%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 3.58m NOK til 4.35m NOK (+21.5% år/år). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 773.2k NOK → 821.7k NOK (egenkapitalandel 37.2% → 39.4%). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat +396.6k NOK → +95.5k NOK (driftsmargin 11.1% → 2.2%). Beregnet

  • ↓

    Årsresultatet ble svakere

    Årsresultat +299.3k NOK → +48.4k NOK (resultatmargin 8.4% → 1.1%). Beregnet

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 879.2k NOK → 761.2k NOK (-13.4% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Lønnskostnadene økte

    Lønnskostnad 1.95m NOK → 2.80m NOK (55% → 64% av driftsinntekter). Beregnet

  • ·

    Varekostnad endret

    COGS / varekostnad 717.7k NOK → 794.3k NOK (+10.7% år/år). Beregnet