Org.nr 928 949 567 2022 → 2023 År-til-år-analyse

2020 BULKERS SANTOS AS: årsregnskap 2023 vs 2022

Økte 146174% i driftsinntekter, sterkere resultat, ny eierkapital

godkjent 2024-06-26; register 2024-07-25; journalnr 2024 673903

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2023 med 2022 for 2020 BULKERS SANTOS AS. Driftsinntekter 66.7k NOK → 97.52m NOK (+146174.1%). Årsresultat +4.20m NOK → +34.99m NOK. Egenkapital 119.88m NOK → 55.60m NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; årsresultatet ble bedre. Press inkluderte: egenkapitalen ble svekket; likviditetsgrad under 1×.

Netto positivt år i de publiserte tallene.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
66.7k NOK 97.52m NOK
+146174.1%
Driftsresultat
+38.3k NOK +55.58m NOK
+144918.8%
Årsresultat
+4.20m NOK +34.99m NOK
+734.1%
Egenkapital
119.88m NOK 55.60m NOK
-53.6%
Bankinnskudd
14.9k NOK 41.79m NOK
+280375.2%
Sum eiendeler
429.83m NOK 430.9k NOK
-99.9%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 66.7k NOK til 97.52m NOK (+146174.1% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +38.3k NOK → +55.58m NOK (driftsmargin 57.5% → 57.0%). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +4.20m NOK → +34.99m NOK (resultatmargin 6292.4% → 35.9%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 14.9k NOK → 41.79m NOK (+280375.2% år/år). Beregnet

  • ↑

    Eierene skjøt inn kapital

    Innskutt egenkapital økte 250 NOK → 160.13m NOK (+160.13m NOK). Rapportert faktum

Det som ble svakere

  • ↓

    Egenkapitalen ble svekket

    Bokført egenkapital 119.88m NOK → 55.60m NOK (egenkapitalandel 27.9% → 12903.5%). Beregnet

  • ↓

    Likviditetsgrad under 1×

    Likviditetsgrad 450.11× → 0.35× — kortsiktig gjeld overstiger omløpsmidler i de publiserte linjene. Beregnet