Org.nr 928 949 567 2023 → 2024 År-til-år-analyse

2020 BULKERS SANTOS AS: årsregnskap 2024 vs 2023

Økte 17% i driftsinntekter, kontantbeholdning mer enn halvert

godkjent 2025-05-28; register 2025-06-18; journalnr 2025 532389

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2024 med 2023 for 2020 BULKERS SANTOS AS. Driftsinntekter 97.52m NOK → 114.11m NOK (+17.0%). Årsresultat +34.99m NOK → +34.92m NOK. Egenkapital 55.60m NOK → 44.35m NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre. Press inkluderte: egenkapitalen ble svekket; kontantbeholdningen falt.

Også verdt å følge med på: kraftig kontanttrekk; innskutt egenkapital redusert. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 2020 BULKERS SANTOS AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
97.52m NOK 114.11m NOK
+17.0%
Driftsresultat
+55.58m NOK +71.49m NOK
+28.6%
Årsresultat
+34.99m NOK +34.92m NOK
-0.2%
Egenkapital
55.60m NOK 44.35m NOK
-20.2%
Bankinnskudd
41.79m NOK 13.94m NOK
-66.6%
Sum eiendeler
430.9k NOK 384.60m NOK
+89161.4%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 97.52m NOK til 114.11m NOK (+17.0% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +55.58m NOK → +71.49m NOK (driftsmargin 57.0% → 62.6%). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Egenkapitalen ble svekket

    Bokført egenkapital 55.60m NOK → 44.35m NOK (egenkapitalandel 12903.5% → 11.5%). Beregnet

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 41.79m NOK → 13.94m NOK (-66.6% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Kraftig kontanttrekk

    Kontantbeholdningen falt mer enn 60% år/år (41.79m NOK → 13.94m NOK). Sjekk om midler gikk til konsernfordringer, investeringer eller drift. Tolkning

  • ·

    Innskutt egenkapital redusert

    Innskutt egenkapital falt 160.13m NOK → 119.13m NOK — sjekk kapitalnedsettelse, konvertering eller reklassifisering. Tolkning