Org.nr 928 949 567 2024 → 2025 År-til-år-analyse

2020 BULKERS SANTOS AS: årsregnskap 2025 vs 2024

Sterkere resultat

godkjent 2026-03-27; register 2026-04-27; journalnr 2026 362093

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2025 med 2024 for 2020 BULKERS SANTOS AS. Driftsinntekter 114.11m NOK → 109.49m NOK (-4.0%). Årsresultat +34.92m NOK → +75.54m NOK. Egenkapital 44.35m NOK → 1.89m NOK.

På den positive siden: årsresultatet ble bedre; kontantbeholdningen økte; likviditetsgrad tilbake over 1×. Press inkluderte: driftsinntektene falt; driftsresultatet ble svakere; egenkapitalen ble svekket.

Også verdt å følge med på: innskutt egenkapital redusert. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 2020 BULKERS SANTOS AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
114.11m NOK 109.49m NOK
-4.0%
Driftsresultat
+71.49m NOK +66.05m NOK
-7.6%
Årsresultat
+34.92m NOK +75.54m NOK
+116.3%
Egenkapital
44.35m NOK 1.89m NOK
-95.7%
Bankinnskudd
13.94m NOK 24.06m NOK
+72.6%
Sum eiendeler
384.60m NOK 394.5k NOK
-99.9%

Det som ble bedre

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +34.92m NOK → +75.54m NOK (resultatmargin 30.6% → 69.0%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 13.94m NOK → 24.06m NOK (+72.6% år/år). Beregnet

  • ↑

    Likviditetsgrad tilbake over 1×

    Likviditetsgrad 0.15× → 73.68×. Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsinntektene falt

    Driftsinntekter gikk fra 114.11m NOK til 109.49m NOK (-4.0% år/år). Beregnet

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat +71.49m NOK → +66.05m NOK (driftsmargin 62.6% → 60.3%). Beregnet

  • ↓

    Egenkapitalen ble svekket

    Bokført egenkapital 44.35m NOK → 1.89m NOK (egenkapitalandel 11.5% → 479.5%). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Innskutt egenkapital redusert

    Innskutt egenkapital falt 119.13m NOK → 1.13m NOK — sjekk kapitalnedsettelse, konvertering eller reklassifisering. Tolkning