Org.nr 920 253 121 2022 → 2023 År-til-år-analyse

360 UNDERHOLDNING AS: årsregnskap 2023 vs 2022

Økte 8% i driftsinntekter, svakere resultat, kontantbeholdning mer enn halvert

godkjent 2024-05-22; register 2024-05-30; journalnr 2024 459995

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2023 med 2022 for 360 UNDERHOLDNING AS. Driftsinntekter 6.46m NOK → 6.97m NOK (+7.8%). Årsresultat +363.0k NOK → +24.7k NOK. Egenkapital 392.2k NOK → 416.9k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; egenkapitalen ble styrket. Press inkluderte: driftsresultatet ble svakere; årsresultatet ble svakere; kontantbeholdningen falt.

Også verdt å følge med på: lønnskostnadene økte; varekostnad endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 360 UNDERHOLDNING AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
6.46m NOK 6.97m NOK
+7.8%
Driftsresultat
+468.0k NOK +42.8k NOK
-90.8%
Årsresultat
+363.0k NOK +24.7k NOK
-93.2%
Egenkapital
392.2k NOK 416.9k NOK
+6.3%
Bankinnskudd
368.0k NOK 133.1k NOK
-63.8%
Sum eiendeler
714.1k NOK 863.7k NOK
+21.0%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 6.46m NOK til 6.97m NOK (+7.8% år/år). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 392.2k NOK → 416.9k NOK (egenkapitalandel 54.9% → 48.3%). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat +468.0k NOK → +42.8k NOK (driftsmargin 7.2% → 0.6%). Beregnet

  • ↓

    Årsresultatet ble svakere

    Årsresultat +363.0k NOK → +24.7k NOK (resultatmargin 5.6% → 0.4%). Beregnet

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 368.0k NOK → 133.1k NOK (-63.8% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Lønnskostnadene økte

    Lønnskostnad 617.9k NOK → 2.58m NOK (10% → 37% av driftsinntekter). Beregnet

  • ·

    Varekostnad endret

    COGS / varekostnad 4.83m NOK → 5.77m NOK (+19.4% år/år). Beregnet