Org.nr 919 582 510 2020 → 2021 År-til-år-analyse

4 ANTZ AS: årsregnskap 2021 vs 2020

Økte 53% i driftsinntekter, sterkere resultat

godkjent 2022-04-19; register 2022-04-21; journalnr 2022 213408

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2021 med 2020 for 4 ANTZ AS. Driftsinntekter 1.64m NOK → 2.51m NOK (+53.3%). Årsresultat +831 NOK → +341.3k NOK. Egenkapital 321.7k NOK → 663.0k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; årsresultatet ble bedre.

Også verdt å følge med på: lønnskostnadene økte; varekostnad falt. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 4 ANTZ AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
1.64m NOK 2.51m NOK
+53.3%
Driftsresultat
+24.0k NOK +421.1k NOK
+1655.3%
Årsresultat
+831 NOK +341.3k NOK
+40973.8%
Egenkapital
321.7k NOK 663.0k NOK
+106.1%
Bankinnskudd
44.9k NOK 156.2k NOK
+248.0%
Sum eiendeler
521.8k NOK 1.67m NOK
+220.2%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 1.64m NOK til 2.51m NOK (+53.3% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +24.0k NOK → +421.1k NOK (driftsmargin 1.5% → 16.8%). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +831 NOK → +341.3k NOK (resultatmargin 0.1% → 13.6%). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 321.7k NOK → 663.0k NOK (egenkapitalandel 61.6% → 39.7%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 44.9k NOK → 156.2k NOK (+248.0% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Lønnskostnadene økte

    Lønnskostnad 7 226 NOK → 3.13m NOK (0% → 125% av driftsinntekter). Beregnet

  • ·

    Varekostnad falt

    COGS / varekostnad 611.9k NOK → 561.5k NOK (-8.2% år/år). Beregnet