Org.nr 919 582 510 2021 → 2022 År-til-år-analyse

4 ANTZ AS: årsregnskap 2022 vs 2021

Økte 14% i driftsinntekter, gikk med underskudd

godkjent 2023-03-01; register 2023-03-04; journalnr 2023 315954

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2022 med 2021 for 4 ANTZ AS. Driftsinntekter 2.51m NOK → 2.85m NOK (+13.5%). Årsresultat +341.3k NOK → -220.3k NOK. Egenkapital 663.0k NOK → 442.7k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; kontantbeholdningen økte. Press inkluderte: driftsresultatet ble svakere; gikk med underskudd; egenkapitalen ble svekket.

Også verdt å følge med på: lønnskostnadene økte; varekostnad endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 4 ANTZ AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
2.51m NOK 2.85m NOK
+13.5%
Driftsresultat
+421.1k NOK -136.4k NOK
-132.4%
Årsresultat
+341.3k NOK -220.3k NOK
-164.5%
Egenkapital
663.0k NOK 442.7k NOK
-33.2%
Bankinnskudd
156.2k NOK 412.0k NOK
+163.8%
Sum eiendeler
1.67m NOK 2.13m NOK
+27.8%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 2.51m NOK til 2.85m NOK (+13.5% år/år). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 156.2k NOK → 412.0k NOK (+163.8% år/år). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat +421.1k NOK → -136.4k NOK (driftsmargin 16.8% → -4.8%). Beregnet

  • ↓

    Gikk med underskudd

    Årsresultatet snudde fra overskudd på 341.3k NOK til underskudd på 220.3k NOK. Beregnet

  • ↓

    Egenkapitalen ble svekket

    Bokført egenkapital 663.0k NOK → 442.7k NOK (egenkapitalandel 39.7% → 20.7%). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Lønnskostnadene økte

    Lønnskostnad 3.13m NOK → 3.22m NOK (125% → 113% av driftsinntekter). Beregnet

  • ·

    Varekostnad endret

    COGS / varekostnad 561.5k NOK → 755.3k NOK (+34.5% år/år). Beregnet