Org.nr 987 658 843 2023 → 2024 År-til-år-analyse

4 SEASONS OSLO AS: årsregnskap 2024 vs 2023

Økte 27% i driftsinntekter, kontantbeholdning mer enn halvert

godkjent 2025-05-12; register 2025-06-04; journalnr 2025 462791

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2024 med 2023 for 4 SEASONS OSLO AS. Driftsinntekter 2.54m NOK → 3.21m NOK (+26.5%). Årsresultat +1.28m NOK → +1.52m NOK. Egenkapital 7.49m NOK → 9.01m NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; årsresultatet ble bedre. Press inkluderte: kontantbeholdningen falt.

Også verdt å følge med på: varekostnad endret; bokførte investeringer endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 4 SEASONS OSLO AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
2.54m NOK 3.21m NOK
+26.5%
Driftsresultat
+1.86m NOK +2.34m NOK
+25.8%
Årsresultat
+1.28m NOK +1.52m NOK
+19.5%
Egenkapital
7.49m NOK 9.01m NOK
+20.4%
Bankinnskudd
722.4k NOK 245.7k NOK
-66.0%
Sum eiendeler
10.61m NOK 17.36m NOK
+63.6%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 2.54m NOK til 3.21m NOK (+26.5% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +1.86m NOK → +2.34m NOK (driftsmargin 73.5% → 73.1%). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +1.28m NOK → +1.52m NOK (resultatmargin 50.3% → 47.5%). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 7.49m NOK → 9.01m NOK (egenkapitalandel 70.5% → 51.9%). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 722.4k NOK → 245.7k NOK (-66.0% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Varekostnad endret

    COGS / varekostnad 396.8k NOK → 536.0k NOK (+35.1% år/år). Beregnet

  • ·

    Bokførte investeringer endret

    Bokført verdi investeringer / immaterielle 2.80m NOK → 3.10m NOK. Rapportert faktum