Org.nr 987 658 843 2024 → 2025 År-til-år-analyse

4 SEASONS OSLO AS: årsregnskap 2025 vs 2024

Økte 19% i driftsinntekter, svakere resultat

godkjent 2026-05-21; register 2026-06-27; journalnr 2026 498354

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2025 med 2024 for 4 SEASONS OSLO AS. Driftsinntekter 3.21m NOK → 3.81m NOK (+18.7%). Årsresultat +1.52m NOK → +1.00m NOK. Egenkapital 9.01m NOK → 10.01m NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; egenkapitalen ble styrket; kontantbeholdningen økte. Press inkluderte: driftsresultatet ble svakere; årsresultatet ble svakere.

Også verdt å følge med på: varekostnad endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 4 SEASONS OSLO AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
3.21m NOK 3.81m NOK
+18.7%
Driftsresultat
+2.34m NOK +1.99m NOK
-15.3%
Årsresultat
+1.52m NOK +1.00m NOK
-34.3%
Egenkapital
9.01m NOK 10.01m NOK
+11.1%
Bankinnskudd
245.7k NOK 532.9k NOK
+116.9%
Sum eiendeler
17.36m NOK 18.09m NOK
+4.2%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 3.21m NOK til 3.81m NOK (+18.7% år/år). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 9.01m NOK → 10.01m NOK (egenkapitalandel 51.9% → 55.3%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 245.7k NOK → 532.9k NOK (+116.9% år/år). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat +2.34m NOK → +1.99m NOK (driftsmargin 73.1% → 52.1%). Beregnet

  • ↓

    Årsresultatet ble svakere

    Årsresultat +1.52m NOK → +1.00m NOK (resultatmargin 47.5% → 26.3%). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Varekostnad endret

    COGS / varekostnad 536.0k NOK → 755.8k NOK (+41.0% år/år). Beregnet