Org.nr 918 053 174 2022 → 2023 År-til-år-analyse

4SEASONS WEDDINGS AS: årsregnskap 2023 vs 2022

Økte 31% i driftsinntekter, sterkere resultat

register 2024-09-21; journalnr 2024 748399

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2023 med 2022 for 4SEASONS WEDDINGS AS. Driftsinntekter 8.97m NOK → 11.71m NOK (+30.5%). Årsresultat +69.8k NOK → +468.1k NOK. Egenkapital -170.3k NOK → 297.8k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; årsresultatet ble bedre.

Også verdt å følge med på: varekostnad endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 4SEASONS WEDDINGS AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
8.97m NOK 11.71m NOK
+30.5%
Driftsresultat
+70.2k NOK +713.3k NOK
+916.0%
Årsresultat
+69.8k NOK +468.1k NOK
+571.0%
Egenkapital
-170.3k NOK 297.8k NOK
+274.8%
Bankinnskudd
661.7k NOK 816.9k NOK
+23.5%
Sum eiendeler
2.18m NOK 1.73m NOK
-20.7%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 8.97m NOK til 11.71m NOK (+30.5% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +70.2k NOK → +713.3k NOK (driftsmargin 0.8% → 6.1%). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +69.8k NOK → +468.1k NOK (resultatmargin 0.8% → 4.0%). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital -170.3k NOK → 297.8k NOK (egenkapitalandel -7.8% → 17.3%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 661.7k NOK → 816.9k NOK (+23.5% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Varekostnad endret

    COGS / varekostnad 7.83m NOK → 9.12m NOK (+16.4% år/år). Beregnet