Org.nr 922 273 901 2019 → 2020 År-til-år-analyse

7-FJELLSTAKST AS: årsregnskap 2020 vs 2019

Økte 139386% i driftsinntekter

godkjent 2021-01-20; register 2021-01-23; journalnr 2021 108532

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2020 med 2019 for 7-FJELLSTAKST AS. Driftsinntekter 1 078 NOK → 1.50m NOK (+139385.9%). Årsresultat +283.6k NOK → +261.2k NOK. Egenkapital 33.6k NOK → 255.8k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; egenkapitalen ble styrket. Press inkluderte: driftsresultatet ble svakere; årsresultatet ble svakere; kontantbeholdningen falt.

Også verdt å følge med på: lønnskostnadene økte; varekostnad falt. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 7-FJELLSTAKST AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
1 078 NOK 1.50m NOK
+139385.9%
Driftsresultat
+369.0k NOK +332.0k NOK
-10.0%
Årsresultat
+283.6k NOK +261.2k NOK
-7.9%
Egenkapital
33.6k NOK 255.8k NOK
+661.8%
Bankinnskudd
369.3k NOK 257.4k NOK
-30.3%
Sum eiendeler
722.6k NOK 667.5k NOK
-7.6%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 1 078 NOK til 1.50m NOK (+139385.9% år/år). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 33.6k NOK → 255.8k NOK (egenkapitalandel 4.6% → 38.3%). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat +369.0k NOK → +332.0k NOK (driftsmargin 34228.9% → 22.1%). Beregnet

  • ↓

    Årsresultatet ble svakere

    Årsresultat +283.6k NOK → +261.2k NOK (resultatmargin 26306.6% → 17.4%). Beregnet

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 369.3k NOK → 257.4k NOK (-30.3% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Lønnskostnadene økte

    Lønnskostnad 388.0k NOK → 776.5k NOK (35991% → 52% av driftsinntekter). Beregnet

  • ·

    Varekostnad falt

    COGS / varekostnad 190.4k NOK → 10.0k NOK (-94.7% år/år). Beregnet