Org.nr 953 591 421 2021 → 2022 År-til-år-analyse

7 STEEL NORDIC MANUFACTURING AS: årsregnskap 2022 vs 2021

Økte 41% i driftsinntekter

godkjent 2023-05-31; register 2023-07-03; journalnr 2023 538538

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2022 med 2021 for 7 STEEL NORDIC MANUFACTURING AS. Driftsinntekter 4.27bn NOK → 6.01bn NOK (+40.7%). Årsresultat +13.39bn NOK → +13.91bn NOK. Egenkapital 1.19bn NOK → 2.03bn NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; egenkapitalen ble styrket.

Også verdt å følge med på: lønnskostnadene økte; varekostnad endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 7 STEEL NORDIC MANUFACTURING AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
4.27bn NOK 6.01bn NOK
+40.7%
Driftsresultat
+626.96m NOK +1.13bn NOK
+79.9%
Årsresultat
+13.39bn NOK +13.91bn NOK
+3.9%
Egenkapital
1.19bn NOK 2.03bn NOK
+70.0%
Bankinnskudd
11.05m NOK 13.50m NOK
+22.2%
Sum eiendeler
2.65bn NOK 4.09bn NOK
+54.4%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 4.27bn NOK til 6.01bn NOK (+40.7% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +626.96m NOK → +1.13bn NOK (driftsmargin 14.7% → 18.8%). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 1.19bn NOK → 2.03bn NOK (egenkapitalandel 45.1% → 49.7%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 11.05m NOK → 13.50m NOK (+22.2% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Lønnskostnadene økte

    Lønnskostnad 19.31bn NOK → 19.32bn NOK (452% → 322% av driftsinntekter). Beregnet

  • ·

    Varekostnad endret

    COGS / varekostnad 2.67bn NOK → 3.41bn NOK (+27.9% år/år). Beregnet