Org.nr 918 370 471 2022 → 2023 År-til-år-analyse

8-BIT HOLDING AS: årsregnskap 2023 vs 2022

Økte 4869% i driftsinntekter, tilbake til overskudd

godkjent 2024-05-31; register 2024-06-03; journalnr 2024 479948

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2023 med 2022 for 8-BIT HOLDING AS. Driftsinntekter 922 NOK → 45.8k NOK (+4868.9%). Årsresultat -9 206 NOK → +48.5k NOK. Egenkapital 113.7k NOK → 162.2k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; gikk i pluss.

Også verdt å følge med på: bokførte investeringer endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 8-BIT HOLDING AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
922 NOK 45.8k NOK
+4868.9%
Driftsresultat
-3 238 NOK +41.3k NOK
+1377.0%
Årsresultat
-9 206 NOK +48.5k NOK
+627.3%
Egenkapital
113.7k NOK 162.2k NOK
+42.7%
Bankinnskudd
3 422 NOK 5 464 NOK
+59.7%
Sum eiendeler
325.2k NOK 289.5k NOK
-11.0%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 922 NOK til 45.8k NOK (+4868.9% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat -3 238 NOK → +41.3k NOK (driftsmargin -351.2% → 90.3%). Beregnet

  • ↑

    Gikk i pluss

    Årsresultatet snudde fra underskudd på 9 206 NOK til overskudd på 48.5k NOK. Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 113.7k NOK → 162.2k NOK (egenkapitalandel 35.0% → 56.0%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 3 422 NOK → 5 464 NOK (+59.7% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Bokførte investeringer endret

    Bokført verdi investeringer / immaterielle 316.8k NOK → 276.8k NOK. Rapportert faktum