Org.nr 918 370 471 2023 → 2024 År-til-år-analyse

8-BIT HOLDING AS: årsregnskap 2024 vs 2023

Falt 91% i driftsinntekter, svakere resultat

godkjent 2025-04-26; register 2025-04-29; journalnr 2025 396314

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2024 med 2023 for 8-BIT HOLDING AS. Driftsinntekter 45.8k NOK → 4 105 NOK (-91.0%). Årsresultat +48.5k NOK → +32.5k NOK. Egenkapital 162.2k NOK → 154.8k NOK.

På den positive siden: kontantbeholdningen økte. Press inkluderte: driftsinntektene falt; driftsresultatet ble svakere; årsresultatet ble svakere.

Også verdt å følge med på: bokførte investeringer endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 8-BIT HOLDING AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
45.8k NOK 4 105 NOK
-91.0%
Driftsresultat
+41.3k NOK -7 361 NOK
-117.8%
Årsresultat
+48.5k NOK +32.5k NOK
-33.0%
Egenkapital
162.2k NOK 154.8k NOK
-4.6%
Bankinnskudd
5 464 NOK 46.0k NOK
+742.0%
Sum eiendeler
289.5k NOK 194.8k NOK
-32.7%

Det som ble bedre

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 5 464 NOK → 46.0k NOK (+742.0% år/år). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsinntektene falt

    Driftsinntekter gikk fra 45.8k NOK til 4 105 NOK (-91.0% år/år). Beregnet

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat +41.3k NOK → -7 361 NOK (driftsmargin 90.3% → -179.3%). Beregnet

  • ↓

    Årsresultatet ble svakere

    Årsresultat +48.5k NOK → +32.5k NOK (resultatmargin 106.0% → 792.3%). Beregnet

  • ↓

    Egenkapitalen ble svekket

    Bokført egenkapital 162.2k NOK → 154.8k NOK (egenkapitalandel 56.0% → 79.5%). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Bokførte investeringer endret

    Bokført verdi investeringer / immaterielle 276.8k NOK → 115.0k NOK. Rapportert faktum