Org.nr 992 765 011 2020 → 2021 År-til-år-analyse

8 IN VEST AS: årsregnskap 2021 vs 2020

Økte 337% i driftsinntekter, svakere resultat

godkjent 2022-06-17; register 2022-06-20; journalnr 2022 480979

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2021 med 2020 for 8 IN VEST AS. Driftsinntekter 319.7k NOK → 1.40m NOK (+337.4%). Årsresultat +614.8k NOK → +59.8k NOK. Egenkapital 12 NOK → 1.17m NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; egenkapitalen ble styrket; kontantbeholdningen økte. Press inkluderte: driftsresultatet ble svakere; årsresultatet ble svakere.

Blandet år — både forbedringer og press.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
319.7k NOK 1.40m NOK
+337.4%
Driftsresultat
+739.1k NOK +60.2k NOK
-91.9%
Årsresultat
+614.8k NOK +59.8k NOK
-90.3%
Egenkapital
12 NOK 1.17m NOK
+9764775.0%
Bankinnskudd
1.44m NOK 1.97m NOK
+36.3%
Sum eiendeler
1.86m NOK 2.36m NOK
+26.9%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 319.7k NOK til 1.40m NOK (+337.4% år/år). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 12 NOK → 1.17m NOK (egenkapitalandel 0.0% → 49.6%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 1.44m NOK → 1.97m NOK (+36.3% år/år). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat +739.1k NOK → +60.2k NOK (driftsmargin 231.2% → 4.3%). Beregnet

  • ↓

    Årsresultatet ble svakere

    Årsresultat +614.8k NOK → +59.8k NOK (resultatmargin 192.3% → 4.3%). Beregnet