Org.nr 963 301 812 2018 → 2019 År-til-år-analyse

9.NUT AS: årsregnskap 2019 vs 2018

Økte 476% i driftsinntekter, sterkere resultat

godkjent 2020-08-28; register 2020-10-13; journalnr 2020 934092

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2019 med 2018 for 9.NUT AS. Driftsinntekter 91.6k NOK → 527.4k NOK (+475.7%). Årsresultat +293.2k NOK → +562.9k NOK. Egenkapital -1.21m NOK → 12.34m NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; årsresultatet ble bedre.

Også verdt å følge med på: innskutt egenkapital redusert. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 9.NUT AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
91.6k NOK 527.4k NOK
+475.7%
Driftsresultat
+5 294 NOK +284.9k NOK
+5282.0%
Årsresultat
+293.2k NOK +562.9k NOK
+92.0%
Egenkapital
-1.21m NOK 12.34m NOK
+1120.5%
Bankinnskudd
15.0k NOK 150.9k NOK
+906.7%
Sum eiendeler
871.9k NOK 1.59m NOK
+82.5%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 91.6k NOK til 527.4k NOK (+475.7% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +5 294 NOK → +284.9k NOK (driftsmargin 5.8% → 54.0%). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +293.2k NOK → +562.9k NOK (resultatmargin 320.0% → 106.7%). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital -1.21m NOK → 12.34m NOK (egenkapitalandel -138.7% → 775.9%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 15.0k NOK → 150.9k NOK (+906.7% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Innskutt egenkapital redusert

    Innskutt egenkapital falt 3.00m NOK → 343.8k NOK — sjekk kapitalnedsettelse, konvertering eller reklassifisering. Tolkning