Org.nr 963 301 812 2019 → 2020 År-til-år-analyse

9.NUT AS: årsregnskap 2020 vs 2019

Økte 12% i driftsinntekter, svakere resultat, kontantbeholdning mer enn halvert

godkjent 2021-08-26; register 2021-10-26; journalnr 2021 867076

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2020 med 2019 for 9.NUT AS. Driftsinntekter 527.4k NOK → 589.7k NOK (+11.8%). Årsresultat +562.9k NOK → +239.8k NOK. Egenkapital 12.34m NOK → 11 NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; eierene skjøt inn kapital. Press inkluderte: driftsresultatet ble svakere; årsresultatet ble svakere; egenkapitalen ble svekket.

Også verdt å følge med på: tynn egenkapitalbuffer. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for 9.NUT AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
527.4k NOK 589.7k NOK
+11.8%
Driftsresultat
+284.9k NOK +82.8k NOK
-70.9%
Årsresultat
+562.9k NOK +239.8k NOK
-57.4%
Egenkapital
12.34m NOK 11 NOK
-100.0%
Bankinnskudd
150.9k NOK 75.3k NOK
-50.1%
Sum eiendeler
1.59m NOK 1.25m NOK
-21.4%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 527.4k NOK til 589.7k NOK (+11.8% år/år). Beregnet

  • ↑

    Eierene skjøt inn kapital

    Innskutt egenkapital økte 343.8k NOK → 910.6k NOK (+566.8k NOK). Rapportert faktum

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat +284.9k NOK → +82.8k NOK (driftsmargin 54.0% → 14.0%). Beregnet

  • ↓

    Årsresultatet ble svakere

    Årsresultat +562.9k NOK → +239.8k NOK (resultatmargin 106.7% → 40.7%). Beregnet

  • ↓

    Egenkapitalen ble svekket

    Bokført egenkapital 12.34m NOK → 11 NOK (egenkapitalandel 775.9% → 0.0%). Beregnet

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 150.9k NOK → 75.3k NOK (-50.1% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Tynn egenkapitalbuffer

    Egenkapitalandelen er 0.0% av eiendelene — begrenset tapsevne på stand-alone basis. Tolkning