Org.nr 996 329 534 2021 → 2022 År-til-år-analyse

A1 TANNLEGEN KELLARI AS: årsregnskap 2022 vs 2021

Falt 49% i driftsinntekter, sterkere resultat

godkjent 2023-06-28; register 2023-07-03; journalnr 2023 560868

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2022 med 2021 for A1 TANNLEGEN KELLARI AS. Driftsinntekter 4.12m NOK → 2.09m NOK (-49.2%). Årsresultat +1.20m NOK → +13.18m NOK. Egenkapital 643.3k NOK → 12.83m NOK.

På den positive siden: driftsresultatet ble bedre; årsresultatet ble bedre; egenkapitalen ble styrket. Press inkluderte: driftsinntektene falt.

Også verdt å følge med på: varekostnad falt. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for A1 TANNLEGEN KELLARI AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
4.12m NOK 2.09m NOK
-49.2%
Driftsresultat
+1 538 NOK +853.2k NOK
+55375.3%
Årsresultat
+1.20m NOK +13.18m NOK
+995.4%
Egenkapital
643.3k NOK 12.83m NOK
+1894.0%
Bankinnskudd
2.02m NOK 11.13m NOK
+451.1%
Sum eiendeler
2.25m NOK 14.26m NOK
+532.6%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +1 538 NOK → +853.2k NOK (driftsmargin 0.0% → 40.8%). Beregnet

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +1.20m NOK → +13.18m NOK (resultatmargin 29.2% → 630.2%). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 643.3k NOK → 12.83m NOK (egenkapitalandel 28.5% → 90.0%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 2.02m NOK → 11.13m NOK (+451.1% år/år). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsinntektene falt

    Driftsinntekter gikk fra 4.12m NOK til 2.09m NOK (-49.2% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Varekostnad falt

    COGS / varekostnad 204.0k NOK → 1 620 NOK (-99.2% år/år). Beregnet