Org.nr 996 329 534 2022 → 2023 År-til-år-analyse

A1 TANNLEGEN KELLARI AS: årsregnskap 2023 vs 2022

Falt 28% i driftsinntekter, svakere resultat

godkjent 2024-07-27; register 2024-07-30; journalnr 2024 688428

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2023 med 2022 for A1 TANNLEGEN KELLARI AS. Driftsinntekter 2.09m NOK → 1.51m NOK (-27.8%). Årsresultat +13.18m NOK → +310.8k NOK. Egenkapital 12.83m NOK → 10.39m NOK.

Press inkluderte: driftsinntektene falt; driftsresultatet ble svakere; årsresultatet ble svakere.

Netto tøffere år i de publiserte tallene.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
2.09m NOK 1.51m NOK
-27.8%
Driftsresultat
+853.2k NOK +287.5k NOK
-66.3%
Årsresultat
+13.18m NOK +310.8k NOK
-97.6%
Egenkapital
12.83m NOK 10.39m NOK
-19.0%
Bankinnskudd
11.13m NOK 8.10m NOK
-27.2%
Sum eiendeler
14.26m NOK 10.77m NOK
-24.4%

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsinntektene falt

    Driftsinntekter gikk fra 2.09m NOK til 1.51m NOK (-27.8% år/år). Beregnet

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat +853.2k NOK → +287.5k NOK (driftsmargin 40.8% → 19.0%). Beregnet

  • ↓

    Årsresultatet ble svakere

    Årsresultat +13.18m NOK → +310.8k NOK (resultatmargin 630.2% → 20.6%). Beregnet

  • ↓

    Egenkapitalen ble svekket

    Bokført egenkapital 12.83m NOK → 10.39m NOK (egenkapitalandel 90.0% → 96.4%). Beregnet

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 11.13m NOK → 8.10m NOK (-27.2% år/år). Beregnet