Org.nr 996 329 534 2023 → 2024 År-til-år-analyse

A1 TANNLEGEN KELLARI AS: årsregnskap 2024 vs 2023

Falt 9% i driftsinntekter, sterkere resultat

godkjent 2025-04-29; register 2025-05-05; journalnr 2025 405104

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2024 med 2023 for A1 TANNLEGEN KELLARI AS. Driftsinntekter 1.51m NOK → 1.37m NOK (-9.1%). Årsresultat +310.8k NOK → +517.8k NOK. Egenkapital 10.39m NOK → 7.76m NOK.

På den positive siden: årsresultatet ble bedre. Press inkluderte: driftsinntektene falt; driftsresultatet ble svakere; egenkapitalen ble svekket.

Netto tøffere år i de publiserte tallene.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
1.51m NOK 1.37m NOK
-9.1%
Driftsresultat
+287.5k NOK +176.0k NOK
-38.8%
Årsresultat
+310.8k NOK +517.8k NOK
+66.6%
Egenkapital
10.39m NOK 7.76m NOK
-25.3%
Bankinnskudd
8.10m NOK 4.14m NOK
-48.9%
Sum eiendeler
10.77m NOK 9.03m NOK
-16.1%

Det som ble bedre

  • ↑

    Årsresultatet ble bedre

    Årsresultat +310.8k NOK → +517.8k NOK (resultatmargin 20.6% → 37.7%). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsinntektene falt

    Driftsinntekter gikk fra 1.51m NOK til 1.37m NOK (-9.1% år/år). Beregnet

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat +287.5k NOK → +176.0k NOK (driftsmargin 19.0% → 12.8%). Beregnet

  • ↓

    Egenkapitalen ble svekket

    Bokført egenkapital 10.39m NOK → 7.76m NOK (egenkapitalandel 96.4% → 85.9%). Beregnet

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 8.10m NOK → 4.14m NOK (-48.9% år/år). Beregnet

  • ↓

    Lønn opp uten tilsvarende inntektsvekst

    Lønnskostnad 989.5k NOK → 1.00m NOK (66% → 73% av driftsinntekter). Beregnet