Org.nr 996 329 534 2024 → 2025 År-til-år-analyse

A1 TANNLEGEN KELLARI AS: årsregnskap 2025 vs 2024

Økte 13% i driftsinntekter, kontantbeholdning mer enn halvert

godkjent 2026-06-02; register 2026-06-03; journalnr 2026 517116

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2025 med 2024 for A1 TANNLEGEN KELLARI AS. Driftsinntekter 1.37m NOK → 1.55m NOK (+12.8%). Årsresultat +517.8k NOK → +453.1k NOK. Egenkapital 7.76m NOK → 8.31m NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; egenkapitalen ble styrket. Press inkluderte: årsresultatet ble svakere; kontantbeholdningen falt.

Også verdt å følge med på: kraftig kontanttrekk; lønnskostnadene økte. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for A1 TANNLEGEN KELLARI AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
1.37m NOK 1.55m NOK
+12.8%
Driftsresultat
+176.0k NOK +211.7k NOK
+20.3%
Årsresultat
+517.8k NOK +453.1k NOK
-12.5%
Egenkapital
7.76m NOK 8.31m NOK
+7.1%
Bankinnskudd
4.14m NOK 451.5k NOK
-89.1%
Sum eiendeler
9.03m NOK 9.29m NOK
+2.8%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 1.37m NOK til 1.55m NOK (+12.8% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +176.0k NOK → +211.7k NOK (driftsmargin 12.8% → 13.7%). Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 7.76m NOK → 8.31m NOK (egenkapitalandel 85.9% → 89.5%). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Årsresultatet ble svakere

    Årsresultat +517.8k NOK → +453.1k NOK (resultatmargin 37.7% → 29.2%). Beregnet

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 4.14m NOK → 451.5k NOK (-89.1% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Kraftig kontanttrekk

    Kontantbeholdningen falt mer enn 60% år/år (4.14m NOK → 451.5k NOK). Sjekk om midler gikk til konsernfordringer, investeringer eller drift. Tolkning

  • ·

    Lønnskostnadene økte

    Lønnskostnad 1.00m NOK → 1.10m NOK (73% → 71% av driftsinntekter). Beregnet