Org.nr 919 199 571 2021 → 2022 År-til-år-analyse

ABLECENTER VISIOSALES AS: årsregnskap 2022 vs 2021

Økte 26% i driftsinntekter, gikk med underskudd, kontantbeholdning mer enn halvert

godkjent 2023-08-18; register 2023-08-24; journalnr 2023 714604

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2022 med 2021 for ABLECENTER VISIOSALES AS. Driftsinntekter 337.2k NOK → 425.6k NOK (+26.2%). Årsresultat +9 635 NOK → -7 627 NOK. Egenkapital 13.4k NOK → 5 799 NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte. Press inkluderte: driftsresultatet ble svakere; gikk med underskudd; egenkapitalen ble svekket.

Også verdt å følge med på: varekostnad endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for ABLECENTER VISIOSALES AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
337.2k NOK 425.6k NOK
+26.2%
Driftsresultat
+5 721 NOK +2 257 NOK
-60.5%
Årsresultat
+9 635 NOK -7 627 NOK
-179.2%
Egenkapital
13.4k NOK 5 799 NOK
-56.8%
Bankinnskudd
40.1k NOK 13.9k NOK
-65.4%
Sum eiendeler
204.5k NOK 33.5k NOK
-83.6%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 337.2k NOK til 425.6k NOK (+26.2% år/år). Beregnet

Det som ble svakere

  • ↓

    Driftsresultatet ble svakere

    Driftsresultat +5 721 NOK → +2 257 NOK (driftsmargin 1.7% → 0.5%). Beregnet

  • ↓

    Gikk med underskudd

    Årsresultatet snudde fra overskudd på 9 635 NOK til underskudd på 7 627 NOK. Beregnet

  • ↓

    Egenkapitalen ble svekket

    Bokført egenkapital 13.4k NOK → 5 799 NOK (egenkapitalandel 6.6% → 17.3%). Beregnet

  • ↓

    Kontantbeholdningen falt

    Bankinnskudd 40.1k NOK → 13.9k NOK (-65.4% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Varekostnad endret

    COGS / varekostnad 294.6k NOK → 334.2k NOK (+13.4% år/år). Beregnet