Org.nr 919 199 571 2022 → 2023 År-til-år-analyse

ABLECENTER VISIOSALES AS: årsregnskap 2023 vs 2022

Økte 37% i driftsinntekter, tilbake til overskudd

godkjent 2024-08-28; register 2024-09-04; journalnr 2024 741157

Full selskapsanalyse · Alle årssammenligninger

Hva endret seg

Sammenligning av årsregnskap 2023 med 2022 for ABLECENTER VISIOSALES AS. Driftsinntekter 425.6k NOK → 581.4k NOK (+36.6%). Årsresultat -7 627 NOK → +69.8k NOK. Egenkapital 5 799 NOK → 36.6k NOK.

På den positive siden: driftsinntektene økte; driftsresultatet ble bedre; gikk i pluss.

Også verdt å følge med på: varekostnad endret. Alle tall er hentet fra de publiserte årsregnskapene for ABLECENTER VISIOSALES AS.

Nøkkeltall

Driftsinntekter
425.6k NOK 581.4k NOK
+36.6%
Driftsresultat
+2 257 NOK +91.0k NOK
+3930.7%
Årsresultat
-7 627 NOK +69.8k NOK
+1015.5%
Egenkapital
5 799 NOK 36.6k NOK
+531.6%
Bankinnskudd
13.9k NOK 68.3k NOK
+393.1%
Sum eiendeler
33.5k NOK 117.4k NOK
+250.6%

Det som ble bedre

  • ↑

    Driftsinntektene økte

    Driftsinntekter gikk fra 425.6k NOK til 581.4k NOK (+36.6% år/år). Beregnet

  • ↑

    Driftsresultatet ble bedre

    Driftsresultat +2 257 NOK → +91.0k NOK (driftsmargin 0.5% → 15.6%). Beregnet

  • ↑

    Gikk i pluss

    Årsresultatet snudde fra underskudd på 7 627 NOK til overskudd på 69.8k NOK. Beregnet

  • ↑

    Egenkapitalen ble styrket

    Bokført egenkapital 5 799 NOK → 36.6k NOK (egenkapitalandel 17.3% → 31.2%). Beregnet

  • ↑

    Kontantbeholdningen økte

    Bankinnskudd 13.9k NOK → 68.3k NOK (+393.1% år/år). Beregnet

Verdt å merke seg

  • ·

    Varekostnad endret

    COGS / varekostnad 334.2k NOK → 440.4k NOK (+31.8% år/år). Beregnet